Humar je najbolje počeo u Mariboru

Autor članka: , objavljeno 4. srpnja 2014

Mariborski reli, četvrtu ovogodišnju utrku slovenskog državnog prvenstva, najbolje je započeo Aleks Humar (renault clio R3), koji je također pobijedio prošle godine. Humar je bio najbrži na testu brzine Koroški most, koji se vratio u program natjecanja i koji smo prvi put mogli vidjeti u prijenosu putem Interneta.

Humar i suvozač Florjan Rus stazu od šest kilometara završili su za četiri minute i 15 sekundi. Darko Peljhan (mitsubishi lancer evo 10), koji se danas prvi put natjecao ove sezone, bio je tri desetinke sporiji.

Među izvođačima nam je nedostajala Asja Zupanc, koja je vjerojatno disala za vratom fantoma. Treći put postavio je Gerald Rigler (mitsubishi lancer evo3) iz Austrije, a slijede ga Friderik Vajnhandl (renault clio R3), Jani Trček (mitsubishi lancer evo 9) i Rok Turk (peugeot 208 R2).

Trkači će sutra imati puno naporan dan jer će morati proći osam brzih proba. Meljski hrib, Gačnik, Svečina i Gajem bit će na programu dva puta, a sutra počinju u 9:30 i završavaju nešto iza 19 sati na Trgu svobode u Mariboru.

Ako želite, možete nam donirati brzo i sigurno putem PayPala. Svaki doprinos pomaže nama, vašem timu World of Speed!