Verstappen čak trenira u Meksiku: 16 trkača u jednoj sekundi

Autor članka: , objavljeno 28. listopada 2023.

Max Verstappen bio je najbrži vozač oba slobodna treninga u petak u Meksiku. U prvom se Alex Albon najviše približio svom vremenu od 1:19.718, no poslijepodne je Nizozemac postavio ljestvicu puno više, isplivavši vrijeme kruga od 1:18.686.

Na prvom treningu trkači su testirali prototip Pirellijevih guma za sezonu 2024., a na stazi je bilo pet novajlija. Najbrži od njih bio je Oliver Bearman (Haas) koji je postavio petnaesto vrijeme i bio brži od Fernanda Alonsa. Sedamnaesti je bio Isack Hadjar (AlphaTauri), osamnaesti Jack Doohan (Alpine), a devetnaesti Frederik Vesti (Mercedes). Theo Pourchaire koji je sjedio u trkaćem automobilu Alfa Romea imao je dosta peha, ali zbog problema s kočnicama nije uspio odvoziti niti jedan brzi krug.

Drugi treninzi također su počeli testom prototipa guma, a na njima je Albon bio brži čak i od Verstappena. Ali kada su trkači stavili tvrde gume na motocikle, aktualni svjetski prvak ispravio je stvari i postavio najbrže vrijeme od 1:19.551, koje je zatim poboljšao na 1:18.686 sredinom treninga na mekim, koje je ostalo neporaženo do kraja prakse. Nizozemcu se najviše približio Lando Norris. Vozač McLarena bio je samo 0.119 sekundi sporiji i dobru desetinku sekunde brži od trećeplasiranog Charlesa Leclerca.

Valtteri Bottas bio je četvrti ispred domaćeg heroja Sergia Pereza. Australac Daniel Ricciardo postavio je šesto vrijeme ispred Lewisa Hamitona, Estebana Ocona, Oscara Piastrija i Georgea Russella. Carlos Sainz bio je tek jedanaesti sa zaostatkom od 0.571 sekunde.

Trening su karakterizirale vrlo male razlike među natjecateljima, jer je prvih šesnaest natjecatelja bilo rangirano unutar sekunde.

Ako želite, možete nam donirati brzo i sigurno putem PayPala. Svaki doprinos pomaže nama, vašem timu World of Speed!